کارت‌های بدون تماس هوشمند

کارت‌های بدون تماس هوشمند

کارت‌های بدون تماس در واقع کارت‌های پلاستیکی PVC چند لایه می‌باشند که لایه اول و آخر آن جهت چاپ توسط چاپگرهای کارت می‌باشد و لایه های میانی آن حاوی یک سیم پیچ بسیار نازک به همراه یک آی سی بسیار کوچک بوده که به کمک القاء الکترومغناطیسی امواج را دریافت نموده و همانند ترانس لامپ مهتابی انرژی الکتریکی را بصورت موجی که از کارتخوان ارسال می‌شود دریافت نموده و آن را به ولتاژ تبدیل می نماید، سپس شروع به فعالیت نموده و از طریق موج دریافتی، اطلاعات کد کارت را ارسال می‌نماید.
کارت بدون تماس مجهز به سيستم (RFID (Radio Frequency IDentification هستند و به دارنده کارت این اجازه را می‌دهدکه تنها با نزدیک کردن کارت به محل مشخص شده به راحتی به اتاق وارد شود (Contactless Card).
کارت بدون تماس در زمانی که نیاز به برقراری ارتباط سریع و حتی بدون دخالت دست وجود دارد، کاربرد بسیاری دارد.


کاربردهای کارت بدون تماس هوشمند:
  • پرداخت الکترونیکی: یکی از کاربردهای کارت بدون تماس استفاده در خدمات بانکی و پرداخت الکترونیکی است که استانداردهای رایج Euro-pay, MasterCard, VISA در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • امنیت: با استفاده از  کارت بدون تماس به عنوان ابزار رمزنگاری، مدیریت کلمه عبور، احراز هویت کاربران و دیگر ابزارهای مرتبط از جمله زمینه‌هایی است که کارت هوشمند بدون تماس در آنها کارایی دارد.
  • حمل و نقل:  استفاده از کارت بدون تماس در حوزه مدیریت حمل و نقل، پرداخت عوارض تردد، پرداخت پارکومتر، بلیط وسایل حمل و نقل عمومی و غیره، به عنوان یک ابزار فعال‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نقد و نظرات کاربران

ثبت نقد و امتیاز شما نسبت به این مطلب

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید، لطفا قبل از نوشتن نقد خود، امتیاز دهید.

امتیاز: